Ako som sa stal predsedom v KZK Nitra Slovenskej živnostenskej komory. A teraz začnú žarty a práca

Príbeh, ktorý sa začal písať nenápadne a pomaličky v druhej polovici minulého roku. Začalo to len mailom o spolupráci s remeselníkmi a skončilo to pri oveľa väčších možnostiach pre obe strany.

Tu by som chcel poukázať presne na to, čo sa na prvý pohľad môže zdať iba “nejaký” kontakt, sa v priebehu doby dokáže pekne pretvoriť do niečoho, čo v začiatkoch človeka ani nenapadne. Nikdy teda nepodceňujte príležitosť a snažte sa reagovať. Neskôr sa z toho niečo “urodí” 🙂

Ale vráťme sa k veci. Po mailoch ďalej nasledovali telefonáty, následne aj osobné stretnutia. Cez maily riešim minimum spoluprác. Vy ste ako na tom? Rád sa totiž aj osobne stretávam s ľuďmi / podnikateľmi, kde si vypočujem ich názory, predstavy a myšlienkové pochody. A samozrejme aj “chémia” musí zafungovať. Možno si niekto povie “však, keď ide o prachy / biznis treba do toho ísť s kýmkoľvek”. Toto je podľa mňa mýtus neskúsených ľudí. Spolupráca je minimálne o dvoch. Je to vzťah taký istý ako medzi dvomi ľuďmi, mužom a ženou, kamarátmi. A ak doslova nehľadáme k*r*u na jedno použitie, ale riešime dlhodobú spoluprácu, bez chémie to pôjde veľmi veľmi ťažko.

Spolupráca sa tak nenápadne rozvinula do oblastí, ktoré v počiatkoch nikto neplánoval

Spoločne sme zistili, že krajská zložka komory (ďalej iba “KZK”) nie je funkčná, a práve hľadajú človeka, ktorý by to oživil a nakopol tým správnym smerom. Uf. Hlavou mi prebehla myšlienka “Sakra, veď to je výzva. Tejto oblasti sa venujem už x rokov, prepájam podnikateľov, mám x kontaktov na rôznych pozíciách v rôznych firmách a mnoho spoločného, idem to do toho?” Premýšľal som nad tým nejednu noc. Rozhodnutie bolo – idem do toho. Bude to perfektná pridaná hodnota aj pre mojich partnerov, ktorým sa taktiež otvoria nové možnosti. Teda prvé čo som hneď riešil bolo, akými ľuďmi sa obklopím, s kým do toho pôjdem a aký team vytvorím.

Postupne som obvolal známych, ktorí chodili aj na stretnutia podnikateľov, čo som organizoval v Nitre. 98% z nich z mojim návrhom súhlasilo a prijali ponuku. Za toto som každému jednému z nich veľmi vďačný a myslím, že to aj o niečom vypovedá. Zodpovednosť. Dostal som od nich dôveru.

Samozrejme aj tu bolo pár problémov a komplikácii, ktoré sa časom vynorili na svetlo sveta. No ako prišli, tak sa samé aj postupne vyriešili. Ale ten šedivý vlas predsalen pribudol 🙂 Pár dni bolo veľmi rušných.

A tak prišiel osudový deň “D”. Zhromaždenie členov v Nitre, na ktoré nezabudnem na dlhé obdobie. Prebehli demokratické voľby do predstavenstva, do dozornej rady a orgánov komory SŽK. Mimochodom naše pozvanie prijali aj zástupca mesta Nitry – Igor Kršiak (prednosta MsÚ) a za Nitriansky samosprávny kraj (podpredseda) Marián Kéry. Vznikli sme. Môžeme pracovať! Naše sídlo bude verejne prístupne a zdieľané v coworkingu  – www.coworking-nitra.sk , kde sa môžete zastaviť alebo byť súčasťou coworkingu (členom). Adresa – Fraňa Mojtu 18, budova Mediahaus.

A  takto sa začal písať jeden príbeh, ktorého môže byť súčasťou každý, kto podniká a má energiu navyše  …..

 

Chcete byť súčasťou? Ohláste sa, stretneme sa.

Kontakt: 0949 816 505

KZK Nitra zhromazdenie clenov

 

Pridaj komentár