Idem v Nitre vytvoriť priestor, v ktorom sa podnikatelia budú prepájať, pomáhať si

Vízia, ktorú som mal už dávnejšie a tvrdo som na nej pracoval. No ako sa hovorí “človek mieni, pán boh mení”. Časom sa nazbieralo toľko aktivít, že som niektoré musel uprednostniť a tým pádom automaticky niektoré zapadli do úzadia. “Však potom to dám” a takto som to odkladal a odkladal …. až prišiel moment, kedy som si povedal – idem konečne do toho. Pri spätnej spomienke mám aj menšie výčitky. Ale ako sa hovorí lepšie neskôr, ako nikdy 🙂

A tak idem opäť do terénu a pracovať priamo s ľuďmi. Baví ma to a mám to rád

Otvorili sa mi nové možnosti, ktoré by som veľmi nerád nechal iba pre seba. Preto aktuálne plánujem a vytváram tím ľudí, s ktorými vytvoríme priestor a podnikateľskú komunitu, aká tu ešte nebola. A nie je ani v jej blízkom okolí. Teda vytvoriť niečo – čo má pridanú hodnotu nielen pre jednotlivcov, ale i pre komunitu ako takú, kde si budeme odovzdávať know how a skúsenosti, odporučať čo uznáme za vhodné. Prosto vybudovať silnú komunitu podnikateľov. Ja viem, že sa to dá a dokážeme to.

Ihneď by som chcel uviesť nejakých pochybovačov, ktorým možno prebehlo hlavou – “to je určite MLM” a tam byť nechcem. Sklamem vás alebo poteším? Odpoveď je nie – s MLM to nemá nič spoločné a verím tomu, že ani takí ľudia nás vyhľadávať a pridávať sa k nám nebudú. Žiaľ pre nich to vôbec nie je vhodné.

Pridaná hodnota pre podnikateľov

Nájsť človeka, ktorému sa dá zdôveriť prípadne preberať vážné témy bez toho, aby si robil srandu, vnášal negatívny postoj a názory, naopak priniesol aj vlastné skúsenosti, odhodlanie = je veľmi ťažké. Nie každý má možnosť narodiť sa do podnikateľskej rodiny alebo podnikať s ľuďmi s “kontaktmi”. A tak tu nastáva každodenný boj podnikateľa o prežitie v podnikateľskom mori. Podnikať ako jednotlivec, bez nejakej spätnej väzby, bez ľudí, ktorým sa dá zdôveriť, časom prinesie pocit “šlapania na jednom mieste”. Následne môže prísť k najhoršiemu – človek vyhorí, zhoršuje sa zdravie. Zmeňme to.

Prinášam teraz spôsob ako na to spoločne

Vieme osloviť štatne úrady na spoluprácu (áno, máme na to, darmo krútite hlavou) – Živnostenský úrad, ÚPSVaR, hygiena, SOI, Finančná správa, zástupcov mesta Nitry, Nitriansky samosprávny kraj a pod.. Organizovať vzdelávacie aktivity, dať priestor jednotlivcom, ktorí chcú uspieť a ukázať čo sa v nich skrýva. Nachádzať projekty, ktoré sa dajú podporiť prípadne ich prepojiť s investormi alebo nájsť iné spôsoby ako im pomôcť. K dispozícii budú aj mentori a skúsení podnikatelia.

Čo k tomu potrebujem? Vás, ľudí, ktorí podnikáte a máte záujem sa posunúť vpred, zmeniť mesto, v ktorom žijete. Zanechať po sebe stopu.

Nič sa nedá vytvoriť z večera do rána. Aj toto je beh na dlhú trať. Máš rád vyzvy? Tak sa pridaj, kontaktuj ma a požiadaj o stretnutie = marek@marekstrba.sk alebo 0949 816 505

Nebudem teraz všetko rozpisovať – niečo si nechám aj na neskôr. Postupne pridám informácie, ktoré budú realizované alebo naplánované na konkrétne termíny pre verejnosť.

Pre podnikateľov máme k dispozícii aj priestor v centre mesta. Tu ma môžete kedykoľvek navštíviť (len poprosím pred tým ma nakontaktujte). ul. Fraňa Mojtu 18 (budova Mediahaus), vchod z ľavej strany.

Sledovať aktivity môžete tu na facebooku – Radíme si v podnikaní

stretko 12

Foto z prvého stretnutia

Pridaj komentár