S novým rokom štartujem novú raketu s logom Slovenskej živnostenskej komory

Druhá polovica roku 2017 bola len akési čakanie, plánovanie, rozhodovanie, schvalovanie, stretávanie, doľaďovanie, telefonovanie, mailovanie a opäť čakanie … Niekto by povedal aj že však si nič nerobil, no možno má aj v podstate pravdu. Robili a schvalovali druhí, ja som len sedel, čakal a obhrýzal si nechty s očakávaním ako sa to vlastne celé rozhodne. A ono sa fakt aj rozhodlo, síce rozhodovalo sa na viacerých frontoch, niekde asi spali, niekde sa aj pracovalo, a niekde sa prudko zvažovalo. A tak som sa stal členom. Nie, nevstúpil som do žiadnej politickej strany, i keď návrhy boli, na teraz sa tomu ale vyhýbam (ako čert krížu).

O čo sa vlastne jedná? 

ja

Každý, kto ma pozná (či už osobne alebo z FB, či inak), vie čomu sa venujem. Organizoval som stretnutia podnikateľov cez Biznis klub, pomáham remeselníkom a podnikateľom, spolupracujem s Forbes pri ich podujatiach, so Slovenskou sporiteľňou pri projektoch pre začínajúcich podnikateľov, momentálne sa črtá ďalšia veľká spolupráca so známou slovenskou “firmou”, no zatiaľ kým to nie je na 100% isté – neprezradím, neskôr dám info. No a toto všetko čomu som sa venoval, by po novom malo byť za spolupráci so Slovenskou živnostenskou komorou.

Kto / čo je Slovenská živnostenská komorá?

slovenska zivnostenska komora

Informácie si môžete dohľadať priamo na ich stránke – http://www.szk.sk

Avšak viac by som vyzvdvihol štatút, v ktorom nájdete ciele a vízie, ale aj základné stanovy komory – http://www.szk.sk/content/szk/_files/dokumenty/statut-szk-08-2017.pdf

Ako všetko, tak aj tu sú nevýhody, tým je ročný členský poplatok vo výške 18 eur pre nového člena (5 eur členský poplatok + 13 eur jednorázové zápisné), stály člen platí 5 eur (cenník platný od roku 2018). No hrozné a nedostupné členské pre väčšinu podnikateľov 🙂 Srandujem, myslím, že je to primerané, veď nakoniec peniaze sa využívajú na chod komory + na podujatia pre členov – pre nás aj v krajských zložkách. Kto je aktívny, vie viac dostať, ako dal on sám. Členské a rôzne poplatky sa pri iných organizáciach pohybujú v desiatkach a rádovo aj v stovkách eur ročne – no v konečnom dôsledku častokrát bez pridanej hodnoty pre člena. V tomto prípade sa skôr bavíme o symbolickom členskom.

A teraz späť k mojej radosti a štartu do nového roku 2018 s logom Slovenskej živnostenskej komory

startujeme novy rok 2018 so Slovenskou zivnostenskou komorou

Na to, aby som sa pohol z miesta o pár krokov ďalej, vítam túto formu spolupráce. Pri niektorých situáciách som bol limitovaný, čo by sa teraz malo zmeniť. V tomto roku je cieľ robiť ešte väčšiu osvetu pre začínajúcich podnikateľov, organizovať podujatia pre podnikateľov a remeselníkov, a to najhlavnejšie je – prepájať ľudí. A spoločne vytvoriť tím ľudí, ktorí vidia zmysel v zapajaní sa do rôznych projektov, vzdelávania, v zachovaní remesiel, či vytváraní hodnôt pre iných. Je to o ľuďoch -> pre ľudí. 

Zanechajme po sebe stopu

marek-podujatie-1

Čo týmto každý získa?

Kontakty, skúsenosti a nové príležizosti. V skratke povedané, všetko čo patrí k podnikaniu, socializácii človeka. Kto a ako to využije – je len a len na ňom samotnom. Ako sa vraví – “bez práce nie sú koláče”, platí aj tu. Človek je tvor spoločenský, podnikajme a pomáhajme si.

Pred sebou máme celý rok 2018, čo je dosť dlhá doba pretaviť pár projektov aj do reality. Kto má rád výzvy? V tomto prípade by sa našiel.

 

Prajem vám veľa šťastia v novom roku a držím palce aj ja vaším plánom a víziám. Vy držte tým našim 🙂

 

PS: V prípade záujmu o informácie o Slovenskej živnostenskej komore ma môžete kontaktovať na mobil – 0949 816 505

 

Pridaj komentár