O mne

Moje meno je Marek Štrba. Mám za sebou 8-ročné gymnázium ukončené v roku 2004. Do roku 2014 som bol zamestnancom, no už popri práci som sa vzdelával a rozvíjal svoje obzory v marketingu, v psychológií predaja, programovania vo wordpresse, ako preraziť na trhu + stratégie. Spoznal som mnoho podobne zmýšľajúcich ľudí, pri ktorých som sa mnohému priučil a dozvedel. Vedel som, že zamestnanie nie je pre mňa to pravé orechové 🙂

Moje úplne prvé začiatky v podnikaní boli už 2010 v reštaurácií so známymi, ktorej som sa venoval na diaľku. Bolo to pre mňa veľké ponaučenie a na vlastnej koži som pocítil, ako sa podnikať nemá a ani nedá. Kto to nezažil, nepochopí 🙂 Začiatkom roku 2013 som si vytvoril živnosť – rozbiehal som svoj vlastný projekt zameraný na remeselníkov a firmy z oblasti kovovýroby, strojárstva. Ešte v tom roku som založil firmu, ktorá funguje dodnes.

marek-podujatie-1

Tieto získané skúsenosti z oblasti podnikania dnes odovzdávam ďalej. Venujem sa začínajúcim podnikateľom a start upom, vypočujem si ich a potom smerujem – ako  začať podnikať, pričom byť opatrný a to podstatné – ukážem im ako jednoducho a ľahko prídu na to, kto a kde je ich cieľová skupina, prípadne ich odporučím na odborníkov, ktorí sa venujú len danej oblasti. Aktívne sa tým zaoberám aj v skupine na Facebooku – Učíme sa podnikať (USP) alebo aj na stretnutiach, ktoré organizujeme v Nitre v coworkingových priestoroch HIVE5, a po novom už aj v Bratislave, Trnave, Trenčíne a iných mestách na západnom Slovensku pod hlavičkou www.biznisklub.sk – taktiež za spolupráci s USP. Tu som osobne spoznal mnoho ľudí a odborníkov, ktorých viem ďalej odporúčať. Sám vyhľadávam komunity alebo úspešných podnikateľov (mentorov), kde sa dozvedám dôležité informácie, vzdelávam sa, nachádzam nové myšlienky, inšpirácie ale aj to aké sú aktuálne možnosti na trhu. Networkovanie je naozaj veľmi dôležité.

Samotné podnikanie je o kontaktoch, sedieť doma za počítačom, pred televíziou je síce fajn luxus, ale osobné stretnutia majú svoje čaro a čo je dôležité – samotní ľudia, ktorí vidia vašu tvár + dáte si s nimi kávu – “ihneď”  vás berú inak, ako len niekoho, kto im zaslal ponuku na mail alebo len „otravoval“ cez mobil ( koľko mailov a telefonátov máte cez deň? Pamätáte si ich aj po čase? Ja veľmi matne. )

marek-strba-1Pomáham firmám zviditeľňovať sa – branding + predaj. Navrhujem im riešenia podľa ich reálnych potrieb (prezentácie v regióne alebo s dosahom na celé Slovensko). Určite poznáte príslovie „kto nie je videný, akoby ani neexistoval“ – presne toto platí aj v podnikaní. Dvojnásobne. Mnohí podnikatelia podceňujú marketing ( prezentácie všeobecne ) alebo to považujú za nepodstatné a zbytočné vyhadzovanie svojich peňazí, opak je však pravdou. isto mi dáte za pravdu. No na to musí prísť každý sám.

Portfólio portálov, ktoré majú moji obchodní partneri k dispozícií je veľké a možnosť cielenia je aj podľa zamerania sa na konkrétne skupiny ľudí: podnikatelia + živnostníci, mladí ľudia / showbiz, ženy, zdravie, bývanie, spravodajstvo a mnoho iného. Mesačný dosah portálov je vyše 1 milión UIP (unikátnych IP adries).

Ja osobne ešte prevádzkujem na danú tému najväčšiu skupinu na Facebooku – Podporme remeselná na Slovensku s webstránkou – www.Remeselnikzoslovenska.sk. Som aktívnym členom Učíme sa podnikať, som zakladateľom Biznisklub.sk. Podnikanie je proste moja srdcovka a rád o podnikaní diskutujem s hocikým a hocikde. Mám rad kreativitu, nové nápady  a hlavne stratégiu 🙂 Samozrejmosťou v podnikaní musí byť pridaná hodnota!

I keď je doba počítačov, preferujem pero a papier – je to rýchly spôsob, ako nájsť odpovede na otázky klienta.

marek-strba-5

 

Marek Štrba

kontakt : 0949 816 505

mail : marek(@)marekstrba.sk

Facebook : Marek Štrba

www.biznisklub.sk

 

 

biznisklub-logo-definitivne