Ako sa v Nitre kupujú hlasy? Predvolebné ťahy poslanca za SMER-SD s „chatkou“ na území s druhým stupňom ochrany

Na dvere nám klopkajú komunálne voľby a tak za posledné mesiace vidíme toľkú aktivitu poslancov či primátorov / starostov, akú sme za 3,5 roka nevideli. Nič nové. Teda aspoň ako a kde. Vo väčšine prípadoch je to žiaľ len falošné zalepenie očí budúcim voličom „chvatnou“ prácou, činmi a aktivitami, ktoré majú svoj čas rozpadu tesne pár mesiacov po voľbách. Smutné, žalostné. Do kedy budeme tolerovať tento systém? Systém lacného gulášu a piva, strihania pások, prikyvovanie na všetko – len aby sa ulovil volič? „Kupovanie“ hlasov? 

Mnoho organizácii a ľudí sa naučilo, že najviac sa veci pohnú tesne pred voľbami. Vtedy sú kandidáti (ako masielko) veľmi ústretoví a všetko sa dá ….

Prečo je tomu tak? Neviem či je to taký prežitok z minulosti nášho regiónu, ale keď si prečítame mnohé historické  literárne diela na tému „Kortesačky“ – akoby sme sa vrátili v čase. Kam sme sa to dostali?

Poslanci, primátori / starostovia, ktorí sú pri moci, majú za svoj čas pôsobenia vybudované akotaké zázemie. Nehovoriac o niekom, kto sa upísal „diablovi“ a je za ním niektorá z veľkých politických strán = potom už ide doslova a do písmena „vyhraj voľby, môžeš všetko.“ A ty si vyser oko.

Nielenže je problém týchto ľudí v kreslách obcí ťažké vytlačiť, ale často v kampaniach používajú práve tieto svoje výsady a možnosti, ktoré majú z povolania. Sú nimi „funkcie“, kontakty a samozrejme všetko sa schová za „plánované“ aktivity tesne pred voľbami, pri ktoré sa pozvú média a tento kandidát má ďalšie promo / mediálny priestor úplne zadarmo.

Tam, kde by bežný podnikateľ alebo občan zostal zahanbený s dlhým nosom – nádejný kandidát vo funkcii zvládne vybaviť / presadiť ľavou zadnou s prstom v nose. Do frasa ako je toto vôbec možné v 21. storočí?? Opäť sa zvolebnieva a dejú sa nám mysteriózne záhady, skutky a „dobročinné“ aktivity, kde „zo svojho vrecka“ sa platia veci pre verejnosť. Ach jaj. Keby klamstvo vedelo kvitnúť …

A ako si žijeme v Nitre? Áno aj v Nitre budú komunálne voľby a aj tu sú poslanci, kandidáti a aj mysteriózne aktivity, kde by sa jeden čudoval a druhý poškrabal za uchom či je to naozaj tak alebo je to iba nepodarený sen. Hm. Už nestačí lacný guláš niekde v parku. Treba byť kreatívny a čím viac tým lepšie. Si zrejme povedal jeden z kandidátov a tak sa ľady pohli a sny sa zmenili na realitu, dáme si guláš na Pyramíde a postavíme tam aj chatku. Čo na tom, že je to chránené územie v druhom stupni ochrany?

Na svojom Facebookovom profile to zverejnil jeden z kandidátov. A že sa čosi také naozaj dá zrealizovať v praxi – nech sa páči IDE TO. Chcete chatku v Nitre na Pyramíde s výhľadom na Nitru? Od 6. októbra to bude zrejme možné pre každého. Či sme niečo menej ako nejaký poslanec zo SMER-u? 🙂

 

Dáme si aj pár foto:

martin nemky

snímky z Facebook komentárov:

Snímka obrazovky 2018-10-04 o 18.30.15 Snímka obrazovky 2018-10-04 o 18.40.23 Snímka obrazovky 2018-10-04 o 18.40.41 Snímka obrazovky 2018-10-04 o 18.40.52 Snímka obrazovky 2018-10-04 o 18.41.00

 

Žiaľ podľa reakcí pána poslanca nie je jasné o akú aktivitu sa vlastne jedná, pre koho to je vytvorené, za akým účelom. Informácie na „letáku“ a vo Facebook popise sa nezhodujú s reakciou v komentároch. Kto za touto akciou stojí a čo je najpodstatnejšie – ako si niekto také môže dovoliť? Je to zneužitie právomoci verejného činiteľa? Za povšimnutie stoja aj reakcie jedného z diskutujúcich 🙂 Názor nech si už vytvorí každý sám.

pyramida chatka poslanca Martin Nemky

pyramida

zdroj foto: chatka: Marek Štrba / printscreen Facebook

 

Ako občania by sme mali kontrolovať a držať pri zemi presne tieto úlety kandidátov, lebo v budúcnosti sa nám to nie raz môže vrátiť – zlým spôsobom. Vždy sa totiž medze prekračujú a to, čo dnes vnímame za „extrém“ alebo super nápad, zajtra to už bude považované za normálne. Vidíme to denne v médiách alebo aj v reálnom živote na ulici. Preto prosím uvažujme triezvo, s rozumom a hlavne tak, aby ak už niečo verejne (prospešné) plánujeme – malo to hlavu a pätu a čas „rozpadu“ trochu dlhší ako po voľbách. A hlvane nemalo to znaky „ja môžem všetko“ s pocitom akéhosi poloboha. Slovensko je krásna a bohatá krajina. Len nám tu vládnu nesprávni ľudia.

Zhrnutie na záver: Kandidát na poslanca postaví v chránenom území „záhradnú chatku“ pre verejnosť a zaplatí to zo svojho vrecka. Nakoľko chce urobiť dobrý skutok – činnosť spojenú s údržbou a celou prevádzkou = tak túto chatku odovzdá do rúk niekoho iného a ten bude vyberať poplatky za prenocovanie, aby mal na údržbu chatky. Takže niekoľko tisíc eur a byrokracia – je pre poslancov malina 🙂 Ďalej už zrejme bez komentára. O mesiac idú voľby, náhody neexistujú.

PS: Ak ste to dočítali až sem. Politiku nemusím, do politiky nekandidujem a s politikou nemám nič spoločné. Len ma hnevá a frustruje ten pocit, že moja dcéra vyrastie do tohoto hnusného prehnitého hnusu. S pocitom akotakým, ak sa ma raz opýta „Ako ste to mohli dovoliť? Kde si bol ty?„, ukážem jej aspoň tento článok (ak sa dožijem). Verím v zdravý rozum a v to, že sa konečne ľudia precitnu a tento druh politiky vykape aj bez meteoritu.

 

Marek Štrba

Spájam podnikateľov, organizujem stretnutia v Nitre, Bratislave, Trenčíne, Trnave a v iných mestách na Slovensku. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami – takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia na problémy. Mám rád kávu, rád šoférujem, vtedy najlepšie premýšľam a relaxujem.

Pridaj komentár