Ako sme vymenili kapitál za „misu šošovice“

Od 90.rokov sa na Slovensku mnoho tuzemských firiem zdevastovalo, rozpredalo, vytunelovalo. Tie, ktoré boli silné sa „výhodne“ predali. Mali sme tu vybudované poľhohospodárstvo, potravinársky priemysel, odevné závody, strojárske podniky a mnoho iného – isto viete doplniť aj vy. V mnoho veciach sme boli sebestačnou krajinou.

Zavítali k nám dcérske spoločnosti veľkých a známych nadnárodných firiem. Ľudia si v nich našli prácu, politici sa tešia zo zníženia nezamestnanosti, tešia sa z prílevu nových investícii a oživenia slovenského trhu. Áno je to fajn, ale každá minca má dve strany. To, že je práca a ľudia majú kde pracovať a „zarábať“ na živobytie …

Predali sme naše rozhodovanie a vplyv nad kapitálom za lacné peniaze. Stali sme za závislými.

O čom je reč? V nasledovnom 13.minútovom videu nájdete informácie a názory, nad ktorými by sme sa mali čo najskôr zamyslieť. Svetovo uznávaný profesor Milan Zelený v rozhovore s Ivanom Baťkom.

Zamyslime sa trochu a položme si otázku – Vieme to zmeniť? Ako?

 

Kto je Milan Zelený nájdete na tomto odkaze – http://milanzeleny.com/cs-CZ/stranky/1/-/1/18/profil

Pozrite si video uznávaného českého profesora Milana Zeleného:

Marek Štrba

Spájam podnikateľov, organizujem stretnutia v Nitre, Bratislave, Trenčíne, Trnave a v iných mestách na Slovensku. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami – takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia na problémy. Mám rád kávu, rád šoférujem, vtedy najlepšie premýšľam a relaxujem.

Pridaj komentár