Ako získať nových fanúšikov na Facebooku – jednoduchý návod

Je viac spôsobov, ako svoju Facebook fanpage nabudiť k tomu, aby rástla a získavala na sile – a nových fanúšikov.

Dnes si ukážeme dva spôsoby, ako môžeme mať svoju FB stránku „pod palcom“.

Prvý spôsob je – na svojej FB stránke si vyberieme najviac hodnotený príspevok (obrázok č.1) a pod ním rozklikneme číslo s označením LIKE. Otvorí sa nám tabuľka s menami (obrázokč.2). Tu vidíme, kto už našu stránku označil – kto tak ešte neurobil môžeme ho – pozvať / zmení sa na invited. Manuálne a jednotlivo si takto klikáme, pokiaľ nás to bude baviť. (Túto možnosť môžeme robiť priebežne pod každým postom, limit 500 označení/24hod)

obrázok č.1

ako pozvat fanusov na svoju facebook stranku (1)

obrázok č.2

ako pozvat fanusov na svoju facebook stranku (2)

Druhý spôsob je už skôr pre zabehnuté FB stránky, ktoré majú veľký počet označení od fans a manuálne ich všetkých pozývať/klikať je časovo zdĺhavé a nepraktické. Nasledovný trik to urobí za nás behom pár sekúnd.

Postup:

1. Otvoríme si prehliadač Google Chrome (v inom prehliadači to nefunguje)

2. Prejdeme na svoju Facebook fanpage a vyberieme si príspevok s najväčším počtom LIKE pod príspevkom. Klikneme (obrázok č.1) na číslo s fans – otvorí sa tabuľka s menami (obrázok č.2). Postupne ju scrollujeme a rozklikávame, až sa nám zobrazia všetky mená (obrázok č.3).

3. V prehliadači Chromu použijeme skratku (všetky naraz) – CTRL+SHIFT+J. (Je možné, že nám vyskočí varovanie s odporúčaním na ukončenie – ignorujeme to)

4. Nasledovný kód skopírujeme a celý ho vložíme do príkazového riadku (obrázok č.4) :

javascript:var inputs = document.querySelectorAll(‚a._42ft._4jy0._4jy3._517h‘); for(var i=1; i<inputs.length;i++) { inputs[i].click(); }

5. Potvrdíme – ENTER

obrázok č.3

ako pozvat fanusov na svoju facebook stranku (3)

obrázok č.4

ako pozvat fanusov na svoju facebook stranku (4)

Raz za 24 hodín môžeme týmto spôsobom pozvať maximálne 500 fanúšikov – preto akciu robíme premyslene a iba pri príspevkoch, kde je najviac označení „LIKE“ – Páči sa mi to. Ak to preženieme – vyskočí nám hláška s upozornením.

Podľa diskusií a hodnotení na fórach – sa údajne pri nadmernej a prehnanej aktivite „trik“ jednoducho znefunkční. Na chod FB stránky to nemá vplyv. Na fórach bolo spomenuté aj to, že pozvánky pomocou „triku“ chodia z profilu užívateľa, nie FB stránky. Mne sa táto skutočnosť nepotvrdila a bola odoslaná vždy v mene danej FB stránky. (Diskusie boli staršieho dáta – 2015, 2014)

( Pozrite si Browser Console a klávesové skratky -> Keyboard & UI Shortcuts Reference )

Facebook sa v poslednej dobe aktualizuje a dopĺňa rôzne novinky. Z toho dôvodu sa môže stať, že „trik“ nebude funkčný – odporúčam skúsiť opäť o pár dní.

Aká je Vaša skúsenosť? Vyjadrite sa nižšie v komentároch.

1 comment

  1. Mne to funguje, prišla som na to sama a ako jeden zo spôsobov získavania nových fanúšikov na facebooku to odporúčam. Ale samozrejme iba určité percento pozvaných aj reálne da like na fan page. S tým treba pochopiteľne rátať. 🙂

Pridaj komentár