Čo mi pomohlo na začiatku mojej cesty? Boli to aj videá na youtube

Áno, boli to aj videá na youtube.

Je dobre, keď sa učíme od úspešných ľudí. Potom aj my máme svoje ciele a vysoké očakávania. Na Slovensku je žiaľ veľké tabu to, keď sa niekomu jeho biznis nepodarí podľa predstáv – a skončí ako FAIL. Dotyčný si prejde posmeškami, narážkami od svojho okolia, priateľov a rodiny.

„Bolo Ti to treba?“ 

Je asi najčastejšia a najsprostejšia narážka od okolitých ľudí. No uznaj  🙂

Na západe je priam pravidlo, že každý kto začal podnikať a darí sa mu, pred tým možno raz alebo dvakrát skrachoval alebo zažil FAIL na vlastnej koži. U nás výsmešný moment, ale kto ho naozaj pochopil, ten ďalej uspel. Prečo?

Vedel, kde urobil chybu. Poučil sa, nevzdal sa. Neurob to ani Ty!

Načerpaj inšpiráciu v nasledovných častiach série Den D. Je to síce projekt komerčný, ale ak si tam odmyslíš „šumy a komerciu“ + započúvaš sa nad nápadmi obyčajných ľudí a investorov (poroty), aké dávajú rady určite predídeš chybám, ktoré by si možno urobil.

Pozri si nasledovné videá Den D od 1.dielu

Marek Štrba

Spájam podnikateľov, organizujem stretnutia v Nitre, Bratislave, Trenčíne, Trnave a v iných mestách na Slovensku. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami – takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia na problémy. Mám rád kávu, rád šoférujem, vtedy najlepšie premýšľam a relaxujem.

Pridaj komentár