EBN European Business Number – nový podvod? Buďte opatrný

Odvážlivec, ktorý sa rozhodne podnikať a vytvorí si živnosť alebo s.r.o poriadne ešte nezačne riešiť svoj biznis a už má doma poštové „pozdravy“ z rôznych firiem, ktoré sa snažia vystupovať, ako veľmi dôležité štátne inštitúcie ( zápis do registra živností, zápis do registra obchodu, atď..). Po malom preskúmaní listu ale zistíme, že malým písmom, kdesi v spodnej časti je uvedená firma – nie štátna inštitúcia.

Ak zakladáme firmu alebo živnosť predsa všetky poplatky a kolky, ktoré potrebujeme k úkonom – platíme na mieste. Nikdy nie šekom už po jej založení!!

Na internete sa objavilo ďalšie varovanie

 

Hlavička, ale i obsah listu majú vyznieť dôveryhodne a nabudiť dojem, že sa jedná o dôležitý údaj, ktorý Vaša firma musí spĺňať. Musí? Za 667€?

V prípade zaplatenia ste sa zaviazali súkromnej firme, že jej budete posielať uvedenú sumu. Ale za čo?

Odporúčam neplatiť a hodiť takýto dopis do koša! V ničom Vám to neprospeje, naopak prídete o svoje peniaze.

[irp posts=“172″ name=“Ako zrušiť zmluvu a certifikát, o ktorý nemám záujem? Bol som oklamaný telefonistkou“]

Upozornenie som našiel na facebooku:

Dopis vyzerá nasledovne:

EBN European Business Number - nový podvod Buďte opatrný

14 comments

 1. Dobrý deň všetkým,

  máte niekto skúsenosť, čo robiť po tom ako som tomuto dopisu naletel?
  Je správne ignorovať ich „milé“ upozornenia alebo je potrebné podniknúť nejaké právne kroky?

  • Dobrý deň,
   chcem sa spýtať, či sa Vám podarilo sa s niekým spojiť. Žiaľ som to tiež poslala a 25.11. 2016 mi prišla faktúra. Napísala som, že to chcem zrušiť, že to bol omyť atď. No posielajú upomienky. Platiť určite nič nebudem, len sa chcem informovať, či to riešite cez právnika. Či môže naozaj nastať „reálne“ vymáhanie exekútorom. Poslala som doporučený list 29.12. na dve adresy s tým, že to bol omyl, a žiadame zrušenie. Uvidím či sa im to doručí, aká bude odozva. Ak by niekto chcel podať hromadnú žalobu, tak sa určite chcem pripojiť, teda naša firma. Môj mail jane.lehotska@gmail.com.

 2. Dobrý deň,

  naša ekonómka žial tiež vyplnila a poslala tento dopis naspäť. Ako máme postupovať? Poslali nám už aj prvú faktúru. Dá sa nejako plateniu vyhnúť alebo nie? ďakujem.

  • Dobrý deň,

   naša firma tiež dnes dostala list s faktúrou. Platiť ju určite nebudeme ale čo ďalej? Budú chodiť upomienky a výhražné listy čo som sa dočítala z príspevkov. Máme na to odpovedať?

  • Dobrý deň,
   chcem sa spýtať, či sa Vám podarilo sa s niekým spojiť. Žiaľ som to tiež poslala a 25.11. 2016 mi prišla faktúra. Napísala som, že to chcem zrušiť, že to bol omyť atď. No posielajú upomienky. Platiť určite nič nebudem, len sa chcem informovať, či to riešite cez právnika. Či môže naozaj nastať „reálne“ vymáhanie exekútorom. Poslala som doporučený list 29.12. na dve adresy s tým, že to bol omyl, a žiadame zrušenie. Uvidím či sa im to doručí, aká bude odozva. Ak by niekto chcel podať hromadnú žalobu, tak sa určite chcem pripojiť, teda naša firma.

  • Dostávame od nich faktúry a upomienky o zaplatenie požadovanej sumy ale rozhodne im nebudeme nič platiť. Posielali sme im doporučný list aj email o zrušení akejkolvek registrácie ešte v decembri ale bezúspešne. Listy prichádzajú aj nadalej. Po pol roku to posunuli na svoje „akože“ právne oddelenie. Dnes som im zavolal priamo a slečna, ktorá to zdvihla nevie nič ani o liste ani emaily ktorý sme jej posielali. Buzerujú a skúšajú.

 3. V prilohe Vam zasielam list, ktory mi dnes prisiel.
  RE: E-mails from 11.01.2017 & 24.01.2017 from lvs@lvs.sk
  Dear Ing. Vojtaššák,
  We refer to your correspondence and would like to comment on its content as follows: You received our letter by post and thus you had the opportunity to read our offer unhurriedly in order to decide if 1. you want to update your current basic information free of charge directly on our website, 2. you like to place a chargeable order for a designed advertisement by using the attached order form. The order form is clear in its format and wording. Thus, important information cannot be overlooked. In particular the order terms and conditions clearly prove that by signing the form the signatory places an order for a payable advertisement. Your company has placed the order with a legally binding signature. As you can see, terms and conditions of the contract allowed 14 days after order date for written revocation. This deadline had already expired on 16.12.2016. We thus cannot comply with your request for immediate cancellation, but we have noted the termination of the contract according to the terms and conditions stipulated on the form. Your accusations and the arguments you are referring to are completely unfounded and we vividly reject them. They do not influence the contract’s validity. We have taken note of your demand not to publish your insertion any more and we will of course respect it. However, since you placed a legally valid order with us, the contractual agreement itself remains valid despite a deletion of your insertion and you will thus have to bear the costs according to the terms of contract. Kindly reconsider the matter. Should we not hear from you within 14 days, we will assume that you have changed your position and thus will continue to publish your insertion.
  Nemienim platit.

  • Toto som im poslal 11.01.2017
   Dear Sir,
   You have sent me a letter pretending that my VAT no is missing.
   I supposed that this is a statistical obligation stemming from EU leglislation.
   I have asked a lawyer to translate the documentation following your latest
   communication (invoice).
   Based on that, I consider you practice deceptive and are hereby revoking any
   order that you may think I placed with your company (which I deem not to have
   placed as the letter is not addressed to my company).I herby formally forbid
   you to publish any information about my company on your website.
   Your faitfully,Vojtassak

 4. Vie mi niekto pretlmočiť, ako to bolo odprezentované na linku TV Prima? Som pravdepodobne jeden z tých, na ktorých sa toto nekalé konanie e-b-n skúša.
  V každom prípade sa mi javí nutnosť navzájom spolu komunikovať, vytvoriť spoločnú
  databázu pre prípad hromadnej žaloby, resp. obrany

 5. Dobrý deň, prišiel mi od spominanej spoločnosti predžalobná výzva, vie niekto čo s tým? Ocením každú radu. Ďakujem.

Pridaj komentár