Februárové stretnutie podnikateľov v Nitre. Vytvorme spoločne silnú komunitu, ktorá niečo dokáže

Často sa stretávam s otázkami typu „Čo získam zo stretnutia?“ …“O čom to je a čo na stretnutiach robíte?“ …. „Ako ma to ďalej posunie?“

Odpoveď je myslím veľmi jednoduchá. Videli ste už, aby sa postavil dom úplne od základov za jeden deň? Za dve hodiny? Presne toto niekto očakáva od jedného stretnutia. Bohužiaľ, tento druh očakávania nie je na mieste a pravdupovediac, kto takto uvažuje, mal by prehodnotiť svoje myslenie a aj podnikanie.

Prečo?

Podnikanie je o kontaktoch, budovaní a stratégií. Pokiaľ nemáš bratranca v politike alebo šťastnú tetušku v správnom čase na správnom mieste – buduj.

Poctivé budovanie v podnikaní sa zakladá na určitých procesoch, ktoré keď preskočíš, časom ťa dobehnú. Ukážu sa niekde inde a v okamihu, kedy by si to najmenej čakal.

Príbehy ľudí na stretnutí sú tie, ktoré ti pomôžu a možno aj práve vďaka nim predídeš určitým chybám. Je pravda, že motivácia nestačí a mnoho ľudí ju prirovnáva k „prdu“, ktorý ako príde, tak odíde. Potom sú to príbehy na internete a na blogoch, kde sa ľudia zdôverujú. Po prečítaní takéhoto podnikateľského príbehu sa v hlave ozve hádam milión otázok. Nájdeme na ne odpovede? Pravdepodobne asi nie. Ak áno, je potrebné kontaktovať autora, inak sa ďalej nepohneme a správne odpovede sa nedozvieme. Iba teóriu typu „možno že“.

Stretnutia podnikateľov nie sú ako internet a blogovanie

Stretnutia majú to veľké čaro, že autora príbehu mám rovno pod nosom a akákoľvek otázka ma napadne – môžem sa ho to spýtať. Vypýtať si kontakt alebo jednoducho požiadať o stretnutie a „mentorstvo“. To je už na každom, aký postup si zvolí na svoj rozhovor.

Čo tým získam?

Na svoje otázky môžem dostať také odpovede, ktoré mi môžu pomôcť:

  • vyvarovať sa chybe/chybám, pri ktorých sa popálil skúsený člen
  • poradenie/odporučenie nových spôsobov na zvýšenie efektivity pre svoju firmu
  • nové nápady a iný uhol pohľadu ( čo je v podnikaní tiež dôležité )
  • nové kontakty ( podnikanie bez kontaktov je málo úspešné-výnimka weby a reklama, affiliate – podnikanie na internete )
  • možnosť nájsť obchodného partnera / odberateľa / dodávateľa
  • budovanie svojej značky a vytváranie nových príležitostí
  • vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá

Podnikatelia platia za príležitosť niekedy veľké sumy eur a absolvujú školenia, workshopy. Vráti sa im táto investícia? Vám sa vrátila? Tu sme všetci na jednej lodi.

Naše stretnutia sú dobrovoľné, bezplatné – je to o ľuďoch / podnikateľoch, kde sa učíme spoločne, odovzdávame si svoje postrehy a skúsenosti. Príbehy. Spájame sa.

Stretnutia sú organizované za pomoci skupiny Učíme sa podnikať, kde je k dnešnému dňu cca 13 000 členov. To značí aj záujem o podnikanie a hlad po informáciách z tohoto prostredia. Preto len o tom nechatujme na internete, ale komunikujme, vytvárajme reálne nové príležitosti.

Februárové stretnutie podnikateľov v Nitre je dňa 25.2 o 18:00 v coworkingu Hive5. Pri veľkej účasti je možný presun o pár krokov vedľa do klubu Tlačáreň na kávu, čaj, drink, aby sme nemali pri toľkých príbehoch suchoty 🙂

adresa: budova MediaHausu, ul. Fraňa Mojtu 18, kontakt: 0949 816 505.

Nájdite odpovede na svoje otázky ohľadom podnikania.

PS: Každý kto sa zúčastní našich stretnutí v Nitre, bude aj v mojom zozname členov( ak má o to záujem ). Zoznam publikujem tu na svojom blogu, ktorý sa bude postupne aktualizovať po každom stretnutí. Získate tak prezentáciu nielen seba, ale i svojej firmy. Môže byť? 🙂

Teším sa na Vás priatelia

Marek Štrba

Spájam podnikateľov, organizujem stretnutia v Nitre, Bratislave, Trenčíne, Trnave a v iných mestách na Slovensku. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami – takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia na problémy. Mám rád kávu, rád šoférujem, vtedy najlepšie premýšľam a relaxujem.

Pridaj komentár