Inovujte – inak je viac ako pravdepodobné, že za pár rokov budete riešiť veľký problém

26.- 27. apríla sa v Žiline konala konferencia pod názvom „Podnikatelia, spojte sa!“ organizované firmou IPA Slovakia. Zúčastnil som sa jej aj ja a veru neľutujem. Toľko informácii a inšpirácii, koľko som nasal v priebehu jedného dňa, som dlho nezažil. Nechcem tým nejako znevážiť iné podujatia – aj tie sú samozrejme prínosom, ale tu ma ohromilo aj čosi iné. Postupne to rozdýchavam a hľadám, kde a ako by som aj ja tieto nové informácie pretavil do reality. Pridám aj pár článkov na dané témy.

Inovujete? Ak nie, rýchlo začnite nad tým uvažovať

Priznám sa, nesledujem všetky novinky vo svete. A tak aj mňa prekvapilo nasledovné video, za ktorým stojí známa spoločnosť – LEGO. Lego poznali naši rodičia a pravdepodobne ho budú poznať aj naše deti. Lego bola pôvodne stavebnica, iba „nudná“ stavebnica bez života. Predaje padajú a tak firma musí niečo urobiť, aby oslovila novú generáciu – dnešné deti. Pozrite sa okolo seba a všimnete si 5-6. ročné deti, ako ovládajú tablet, mobil a rozumejú si, akoby sa s ním narodili. A práve tu videla spoločnosť veľký nedostatok – nestíhali sa prispôsobiť novým náročnejším požiadavkám detí. Čo s tým? Inovovali. Dali svojím stavebniciam život a zrazu sa vrátili na špicu tabuliek v predaji.

Čo tým chcem povedať? Len toľko, že to, čo je dnes samozrejmosť, už zajtra byť nemusí. Trendy sa menia, ľudstvo sa vyvíja a je čoraz náročnejšie (lenivejšie), doba sa zrýchluje. Byť online, mať všetko „pod palcom“ z jedného prístroja. Naše deti učíme využívať tieto vymoženosti od útleho veku. Teda to, čo je pre nás dnes vymoženosť a luxus, bude pre nich samozrejmosť ako to, že slnko výjde na oblohu každý deň. Je preto potrebné hľadať nové spôsoby, nové možnosti a neustále inovovať svoje podnikanie. Zemetrasenie čaká tie firmy, ktoré sa nedokážu včas rozhýbať alebo zaspia na vavrínoch.

Či sme pripravení – sa nás nikto neopýta. Prosto tie trendy prídu bez toho, či chceme alebo nie. Chcete sa zviesť medzi prvými?

Aký je váš názor na danú tému? Vyjadrite sa v komentátoch nižšie.

(Video nižśie použil na prednáške „Podnikatelia,spojte sa! – Peter Bolebruch)

Pozri si video od Lego:

Marek Štrba

Spájam podnikateľov, organizujem stretnutia v Nitre, Bratislave, Trenčíne, Trnave a v iných mestách na Slovensku. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami – takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia na problémy. Mám rád kávu, rád šoférujem, vtedy najlepšie premýšľam a relaxujem.

Pridaj komentár