Konferencia TechMatch bude mať odozvu. Padnú aj tresty?

Konferenciu pre rozvoj Start upovej scény a podnikania na jeseň zorganizovala pološtátna Slovak Business Agency (SBA). SBA na jej usporiadanie uzavrela rámcovú zmluvu v hodnote 1,4 milióna eur. Nakoniec skončila fiaskom. IT sektor ju odignoroval. Na konfereniu prišla iba hŕstka zvedavcov a novinárov. Zvedavci hlavne preto, aby sa pozreli na vlastné oči, kam išiel tak veľký balík peňazí.

Mimovládna organizácia Fair play uverejnila na internete informácie o trestnom stíhaní pre zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. Prípadom sa zaoberá NAKA – Národná kriminálna agentúra.

Konferencia TechMatch sa konala od 12. do 16.októbra 2015 v Starej Tržnici a Redute – v Bratislave. Už pred jej začiatkom sa verejnosť dozvedela o jej neprimeranej výške budgetu na celú akciu. Podobne organizované konferencie v minulosti vyšli mnohonásobne menej. Ale tie boli mimo Slovenska. Opäť sme sa raz prezentovali a ukázali svetu, že podnikanie u nás ide už od prvopočiatku naozaj veľmi zlým smerom.

Otázniky sú aj okolo americkej firmy US Market Access Center, ktorá sa prezentovala od začiatku ako organizátor podujatia. Vedela celý program, dokonca mala zoznam rečníkov, ktorí vystúpia.

Po prepuknutí kauzy odstúpil vtedajší generálny riaditeľ SBA Branislav Šafárik. Podľa jeho vlastných slov chcel zabrániť ďalšiemu poškodzovaniu mena SBA a svojho vlastného mena fyzickej osoby.

 

 

Marek Štrba

Spájam podnikateľov, organizujem stretnutia v Nitre, Bratislave, Trenčíne, Trnave a v iných mestách na Slovensku. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami – takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia na problémy. Mám rád kávu, rád šoférujem, vtedy najlepšie premýšľam a relaxujem.

Pridaj komentár