Posledné nitrianske stretnutie podnikateľov v tomto roku bolo poskromnejšie

Na štvrtkovom stretnutí podnikavcov 3.12 2015 v Nitre bola menšia účasť, ako som očakával. Novembrové stretnutie prekvapilo, kde bolo až 21 členov. Na decembrovom sa nás zišlo iba 8. Všetko nováčikovia, ktorí nevedeli, čo ich čaká 🙂

Dôvodom neúčasti boli ochorenia, ale najmä i to, že prichádzajú sviatky a ľudia už objednávajú darčeky – zvýšený záujem zákazníkov sa prejavil nedostatkom času podnikateľov, ktorí makajú ako včeličky, aby mali spokojných odberateľov. Niet sa čomu diviť, je to obdobie, na ktoré sa teší nejeden obchodník, výrobca, podnikateľ. Chorým prajem skoré uzdravenie.

Ale aj napriek tomu si našlo pár z nich čas a prišli sa podeliť o svoj príbeh.

Opäť som spoznal nových a zaujímavých ľudí. Ďakujem, že ste si našli čas. Verím, že na budúcoročných stretnutiach privediete alebo odporučíte aj svojim známym túto skvelú myšlienku a možnosť.

Stretnutia sa zúčastnilo 7 nováčikov, ja a Braňo, stály člen. Ich aktivity a záujmy si môžeš prečítať nižšie. Na budúce tu môžeš byť aj Ty – je to taktiež jeden z mnoho spôsobov, ako sa prezentovať. Ako som už neraz spomenul – podnikanie je o kontaktoch, toto sú skvelé príležitosti ako sa navzájom spoznávať a ďalej sa vzájomne odporúčať. Jedna návšteva samozrejme nič nezmení – pravidelné spoznávania časom prinesú svoje ovocie. Stretnutia nie sú len o tom prísť a rozdať čo najviac vizitiek alebo “naloviť” do svojho systému čo najviac rýb a viac sa už neukázať. Radíme si, spoznávame sa a spoločne budujeme komunitu, ktorej si členovia vedia navzájom pomáhať a vytvárať nové obchodné partnerstvá, či neskôr priateľstvá aj v súkromí.

Niekto svoju spriaznenú dušu nájde ihneď na prvom stretnutí, ale povedzme si na rovinu. Podnikanie myslené čestne je beh na dlhú trať, ktoré si hlavne vyžaduje vytrvalosť. Komu sa nepodarilo nájsť obchodného partnera, či potrebné informácie na prvom stretnutí a odradí ho to od ďalších aktivít – niekde je asi chyba. Myslíš svoje podnikanie vážne? Myslíš si, že si vytrvalý v tom, čomu sa venuješ? Daj nám svoju spätnú väzbu ako to vnímaš Ty. Iba tak sa posunieme vpred.

Každé stretnutie je o niečom inom.

Stretnutia sa zúčastnili :

Beáta Krásňanská – umelkyňa, kontakt: www.beakrasna.eu

Martin Hroššo – niekoľko rokov sa venujem dovozu a maloobchodnému predaju bižutérie.

mgr Branislav Príbojský  – projektový manažér, Fontionnel.sk

PS: ďalších členov doplním priebežne, ako dodajú informácie o sebe 🙂

Preto Vás poprosím, tí čo ste boli na stretku, kontaktujte ma na marek (@) marekstrba.sk aj s Vašim stručným opisom. Ďakujem

 

 

Marek Štrba

Spájam podnikateľov, organizujem stretnutia v Nitre, Bratislave, Trenčíne, Trnave a v iných mestách na Slovensku. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami – takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia na problémy. Mám rád kávu, rád šoférujem, vtedy najlepšie premýšľam a relaxujem.

Pridaj komentár