WordPress Nitra. Chceš mať peknú modernú webstránku? Svojpomocne? Navštív nás

Zamýšľal si sa nad myšlienkou vytvoriť si vlastný blog/web, ale nevieš ako na to? Videá a informácie na internete sú nepostačujúce alebo s výslednou prácou si stále  nespokojný?

V Nitrianskom coworkingu Hive5 sa raz mesačne stretáva skupina nadšencov, ktorá sa presne venuje tejto tématike. Učia sa spoločne programovať cez CMS WordPress. Ak sa k ním chceš pridať urobíš tak tu – WordPress Nitra.

Čo je wordpress sa dozvieš tu – wordpress.org alebo na slovenskej podpore – wp.sk , kde nájdeš všetko čo by si mal o wordpresse vedieť + diskusné fórum.

Mimochodom aj tento blog, ktorý čítaš je postavený na wordpresse.

Prečo práve wordpress a čo tým získaš?

WordPress patrí medzi najpoužívanejšie redakčné systémy na svete- cms. Z toho jasne vyplýva aj veľká komunita nadšencov po celom svete. Aktualizácie, novinky, naprogramovanie rôznych modulov a doplnkov preto nie je nič komplikované. Stačí navštíviť domovskú stránku wordpress.org. Trošku sa tam rozhliadnuť a vhodná šablóna alebo moduly sa ihneď nájdu. V prípade, že nie, dajú sa doprogramovať na mieru.

WordPress ponúka široký výber predpripravených šablón. Dajú sa bezplatne stiahnuť alebo zakúpiť už od pár desiatok eur alebo dolárov ( napr. ThemeForest ). Tieto kroky zvládne skoro každý, preto je aj veľa „programátorov“ a „znalcov“ na tvorbu webov cez spomenutý redakčný systém. Nahodiť šablónu na web nie je nič komplikované, ďalej už len treba doupraviť font písma, preklad stránky do slovenčiny, nahodiť obsah a web funguje, vychytať chybičky a ide sa 🙂

Dôležitá je aj grafická a vizuálna forma už hotového webu. Pri tvorbe mysli na to, že v jednoduchosti je krása + čím menej šialených a výrazných farieb tým lepšie. Farby je dobre vedieť skombinovať tak, aby spolu pekne ladili.

Ak Ťa upútala tvorba webov cez wordpress a máš v pláne sa v ňom zdokonaliť pridaj sa k nadšencom aj Ty. Pridaj sa do skupiny na Facebooku, kde budeš mať prehľad o stretnutiach v Nitre alebo sa môžeš aj priamo pýtať. Skupinku vedie a učí Štefan Čudai.

Na stretnutiach pravdepodobne stretneš  aj moju maličkosť.

Stretnutia sa konajú v coworkingu Hive5, budova Mediahausu, ul. Fraňa Mojtu 18

 

Marek Štrba

Spájam podnikateľov, organizujem stretnutia v Nitre, Bratislave, Trenčíne, Trnave a v iných mestách na Slovensku. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami – takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia na problémy. Mám rád kávu, rád šoférujem, vtedy najlepšie premýšľam a relaxujem.

1 comment

Pridaj komentár