WordPress stretnutie v Nitre. O tomto sa diskutovalo

10.decembra sa konalo ďalšie stretnutie WordPressákov v Nitre. Zvedavcov postupne pribúda, plánujú sa aj ďalšie aktivity spojené s WordPressom do budúcna. Aké to budú? Sleduj skupinu na Facebooku – WordPress Nitra – budeš mať aktuálny prehľad o našich aktivitách. Stretnutie prebiehalo formou voľnej debaty bez PC a ukážok programovania.

Ako všade, tak aj u nás stretko začalo malým zoznamovacím kolečkom, pri ktorom každý povedal svoje meno a čosi o sebe, svojich aktivitách, začiatky a biznis s WP. Diskusiu moderoval Štefan Čudai.

Ďalej sa na stretnutí preberali rôzne témy. Samozrejme, ihneď prvá bola spustená novinka – WordPress 4.4 „Cliford“  – na tomto odkaze si ho môžeš stiahnuť.

Postupne sa debata uberala na otázky od nováčikov, ktorých zaujímal najlepší seo plugin. Viacerí sme sa zhodli, že v tomto období je najlepší – Yoast Seo

Yoast je najpoužívanejší seo plugin vôbec. Je pravidelne aktualizovaný, takže pri ňom nehrozia výpadky alebo chyby. Je veľmi ľahký na ovládanie, priam navedie editora na to, ako správne zadávať a podľa čoho vyberať kľúčové slová. Patrí aj medzi moje obľúbené pluginy, ktoré automaticky inštalujem a odporúčam.

yoast seo plugin

klikni pre zväčšenie

Trošku sme sa potrápili pri otázke na tému – keď zmením URL v už publikovanom článku po polroku, aký to má vplyv a dopady napríklad aj na sociálnych sieťach? Bude dohľadatelný a správne presmerovaný článok aj po tejto zmene, aj keď si na článok odkazujem na svojom webe alebo na partnerskom?  Jednoznačná odpoveď nepadla.

Pri editácii nového článku, ktorý sa zmenil a zmenila sa aj prezentačná fotografia, pričom pri zverejnení na FB načítava pôvodný obrázok, odporúčame nasledovný nástroj – DEBUG. Pri jeho aktuálnom použití je potrebné prihlásenie na FB + byť na svojom hlavnom profile.

Preberali sme aj bezpečnosť stránok alebo aj prihlásenie. Tu sme si dali za domácu úlohu zistiť dobré pluginy, ktoré zabezpečujú vnikanie rôznych škodlivých robotov do systému a prihlásiť sa do neho. Síce je v tomto balíčku – Jetpack. Chceli sme skôr samostatný plugin.

Nakoniec prišiel aj návrh na workshop, kde by si nováčikovia pod vedením Štefana vedeli upraviť šablóny, prispôsobiť svoj web alebo woocomerce podľa potrieb. Takže pridaj sa do skupiny – WordPress Nitra a sleduj aktivity, pýtaj sa. Všetko sa dozvieš 🙂

V samom závere sme nadhodili tému WordCamp, ktorý sa nakoniec bude konať približne v druhej polovičke apríla 2016. V októbri 2015 síce vyšiel článok o opaku ale informácie sa už našťastie medzičasom zmenili.

Nováčikov, ktorí k nám zavítali, som sa spýtal 

Aký je Tvoj dôvod, že si prišiel ?  Čo očakávaš od stretnutia?  

Odpovedá najprv Erik „Používam WordPress ako nástroj pre uverejňovanie článkov v mojom blogu na propagáciu môjho biznisu. Snažím sa stále zlepšovať prácu s WP a moje blogovanie chcem posunúť na vyššiu úroveň. Štefan ma pozval na stretnutie do vašej skupiny, ktoré som neváhal využiť s tým, že sa tu dozviem viac o problemtike WP. Bolo to moje druhé stretnutie a teším sa na ďalšie, kde si prakticky vyskúšame správnu prácu a nastavenie WP“

Reaguje aj Kamil „Na stretko som došiel preto, lebo som si vytvoril stránku vo WordPresse podľa návodov z videií na youtube. Rád by som to však vyšperkoval a keďže nie som žiadny IT guru pričom vidím, že chalani sa v tom vyznajú, ich rady sú na nezaplatenie. Dúfam, že na budúcom stretku si ukážeme ako odladiť chyby a upraviť svoj web aj po praktickej stránke. Je to aj príležitosť, ako spoznať nových ľudí, keďže som aj začínajúci podnikateľ, každý kontakt alebo dobrá rada sa vždy zíde.“

Marek Štrba

Spájam podnikateľov, organizujem stretnutia v Nitre, Bratislave, Trenčíne, Trnave a v iných mestách na Slovensku. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami – takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia na problémy. Mám rád kávu, rád šoférujem, vtedy najlepšie premýšľam a relaxujem.

Pridaj komentár