Odvoz na letisko – ako sa dostaviť pohodlne na letisko

Každý, kto už aspoň raz letel lietadlom, pozná a vie čo ho čaká a neminie. Prvá ihneď nastáva otázka – ako sa dostanem na letisko? A tu už začína pre mnoho ľudí začiatok úmorného a stresujúceho dňa. Presedieť x hodín v aute, či autobuse alebo vlaku, potom sa naťahovať s batožinou po celom letisku a v strese nájsť terminál, kde je „check in“ a ten správny nástup do lietadla. Čakanie na letisku pred samotným odletom a už keď konečne nastane ten moment „odletu“ – opäť sedíme v lietadle. Po pristátí sa proces opakuje – stres pri batožine (nestratili mi ju?), preprava z letiska a konečne pokoj.

Odvoz na letisko Viedeň, Rakúsko (Schwechat)

Dostať sa na letisko môže byť pre niekoho „malina“ a naopak pre niekoho iného zásadný problém. Obzvlášť ak sa bavíme o vzdialenom letisku, preprava z menšieho mesta / dedinky, a nikomu známemu sa nedá odviesť lebo nemá čas alebo dobré a pohodlné auto, ktoré by celú trasu v pohode zvládlo. Nehovoriac o kúpe dialničnej známky a iných výdavkov spojených len s jedinou takouto cestou.

Možnosti sú:

1. Autobusom na letisko: Pokiaľ sa vieme dostať aspoň na najbližšiu autobusovú zástavku a následne diaľkovou linkou prepraviť do Bratislavy – s prestupmi. Tak máme vyhrané. Z Bratislavy už vieme  vycestovať priamym spojom až na letisko Schwechat rovno do areálu.

– nevýhody: množstvo prestupov, čakanie na nadväzné spoje, neustále prehadzovanie batožiny, na zástavke treba byť obozretný pred krádežami, preprava nám zoberie veľa času, minimálny komfort, človek nikdy nevie veďla koho si sadne, zlé poveternostné podmienky (sneh, dážď, v lete nepríjemné horúčavy).

– výhody: lacné cestovanie

2. Vlakom na letisko: Opať je potrebné dostaviť sa nejakým spôsobom na vlakovú stanicu a následne do Bratislavy. Tu prestúpiť na autobus a zvyšnú cestu ísť s ním priamo na letisko alebo pokračovať vlakom napr. RegioJetom.

– nevýhody: množstvo prestupov, čakanie na nadväzné spoje, neustále prehadzovanie batožiny, na zástavke treba byť obozretný pred krádežami, preprava nám zoberie veľa času, minimálny komfort, človek nikdy nevie veďla koho si sadne, zlé poveternostné podmienky (sneh, dážď, v lete nepríjemné horúčavy).

– výhody: lacné cestovanie

3. Odvoz na letisko – s prepravnou spoločnosťou: Zrejme najlepší a najkomfortnejší spôsob prepravy. Auto príde priamo až k nám domov / pred hotel / pred firmu. Naložíme batožinu a o viac sa až do príchodu na letisko nezaujímame. Priame cestovanie, pohodlie, môžeme si pospať s kľudným svedomím, že by nás niekto okradol a pod. V aute si to jednoducho užijeme bez stresov.

– nevýhody: za komfort za platí = teda je to v prvom rade cena, ktorá v mnoho prípadoch rozhoduje. Tá v prepočte (orientačne) vychádza z bodu A do bodu B podľa prejdených kilometrov v sumách 0,70 až 1,20 eura za kilometer. Suma je preto vysoká, lebo sa platí aj cesta naspäť, parkovné, diaľničná známka, amortizácia vozidla, pohonné hmoty a samozrejme aj vodič.

– výhody: rýchle, pohodlné a bezpečné cestovanie bez prestupov a zbytočného vyčkávania po zastávkách či staniciach, vieme s kým cestujeme – s partnerom alebo sám (teda žiadny neželaný, otravný prísediaci). V mnoho vozidlách si vieme dobiť mobil na maximum a pripraviť sa na dlhý let.

Ste firma a uvažujete nad prepravou na letisko?

Pokiaľ je to vaša prvá zahraničná cesta a príprava na odlet – určite odporúčam nepodceňovať situáciu a objednať si externú firmu, ktorá príde priamo k vám pred dvere firmy, vyzdvihne vás a zavezie priamo na areál letiska pred vstupné dvere. Ušetríte v tomto prípade veľké množstvo času, šedivých vlasov a to najhlavnejšie – budete v pohode a po vystúpení z lietadla môžete fungovať ďalej 🙂

Hľadáte  tú správnu firmu? Kontaktujte – www.odvozletisko.sk

Pridaj komentár